Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

W ciągu dnia pracy nasz organizm jest narażony na różne stresy, dlatego mamy spięte mięśnie. Masaż relaksacyjny ma za zadanie przede wszystkim rozluźnić mięśnie i pomóc w odprężeniu całego ciała.

Odpoczynek i rozluźnienie

Masaż tego typu można zamówić w każdej chwili, ale najlepiej zrobić to po ciężkim dniu lub kilku dniach wyjątkowo intensywnej pracy. Kiedy siedzimy długo w jednym miejscu np. nad jakimś projektem, odbywamy stresujące spotkania biznesowe lub podróżujemy w celach zawodowych to organizm reaguje spięciem mięśni. Głównym zadaniem masażu relaksacyjnego jest rozluźnienie tych napięć. Dzięki delikatnym ruchom masażysty możesz poczuć jak stres po pracy lub trudnej sytuacji w domu znika.

Lepsza cyrkulacja

Ta forma masażu pozwala nie tylko rozluźnić napięcie na poziomie mięśniowym, ale poprawia krążenie krwi oraz mikrokrążenie. Likwidacja blokad tego typu pozwala ciału na równomierne i prawidłowe utrzymanie temperatury. Rozluźnienie spiętych mięśni w okolicach dróg oddechowych i przepony wpływa też korzystnie na głębszy, bardziej regularny oddech.

Wypocznij bez stresu

Jednym z problemów jakie mogą powstawać przy nadmiernym napięciu mięśni i zaburzonym krążeniu jest niepokój, niemożność głębokiego, regenerującego relaksu  i gorszy sen. Dzięki masażowi relaksacyjnemu te przeszkody zostają zlikwidowane. Rozluźnione mięśnie dają poczucie uspokojenia, likwidują uczucie dyskomfortu. Dlatego masaż relaksujący jest dobrym sposobem na wypoczynek po trudnym dniu pracy. Wypoczynek i pozbycie się nieustannego poczucia stresu pomaga też w utrzymaniu dobrego nastroju i lepszym radzeniu sobie z kolejnymi stresami. Jeżeli napięcie nie będzie się kumulować, a organizm odpocznie w międzyczasie, to poprawia się nasz ogólny stosunek do trudnych spraw.

Różnica między masażem leczniczym a relaksacyjnym

Niektórzy mogą się zastanawiać jaka jest różnica między masażem relaksacyjnym a leczniczym. Ten pierwszy ma za zadanie ogólne odprowadzenie stresu i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Wpływa w sposób subtelny na samopoczucie. Drugi jest specjalistycznym masażem, przeznaczonym do leczenia konkretnych kontuzji np. sportowych. Masaż relaksacyjny nie jest właściwą formą leczenia naciągniętych ścięgien czy przeciążonych mięśni.

Podziel się:

Zobacz też:

Masaż relaksacyjny Łódź

Jednym z dobrych sposobów ucieczki od codziennego stresu i uodpornienia się na atakujące nas bodźce jest masaż relaksacyjny – teraz dostępny w centrum Łodzi. Zapraszam

Masaż centrum Łódź

Jeżeli szukasz relaksu lub chcesz podarować odrobinę luksusu swojemu ciału, to zapraszam na masaż w centrum Łodzi. Wykonujemy masaże orientalne różnego rodzaju oraz masaże relaksacyjne.

Masaż balijski

W tym masażu wykorzystuje się różne techniki w celu poprawy przepływu energii Chi. Podobnie jak inne masaże orientalne masaż balijski jest zorientowany na holistyczne utrzymanie