Masaż balijski

Masaż balijski

W tym masażu wykorzystuje się różne techniki w celu poprawy przepływu energii Chi. Podobnie jak inne masaże orientalne masaż balijski jest zorientowany na holistyczne utrzymanie zdrowia oraz równowagi ducha i ciała.

Dlaczego Chi?

Wiele osób na zachodzie bywa sceptycznie nastawionych do tej koncepcji. Chi jest częścią wschodniej filozofii zdrowia. Występuje zarówno w wersji chińskiej, japońskiej, indyjskiej jak i innych kultur Azji. Chi, tłumaczone jako energia lub powietrze płynie specjalnymi kanałami, zwanymi meridianami. Stymulacja w pewnych punktach (wykorzystywanych w akupresurze) wpływa na niezakłócony przepływ tej energii przez meridiany i pomaga utrzymać stan równowagi.

Nie musisz przyjmować wschodniej koncepcji Chi, żeby rozumieć dobroczynne działanie masażu balijskiego. Głęboka stymulacja mięśni i pobudzenie krążenia oraz mikrokrążenia tak czy inaczej jest korzystne dla zdrowia i działa energetyzująco.

Ukojenie w bólach i napięciach

Masaż balijski poprawia przepływ krwi i limfy, dzięki temu wpływa na zmniejszenie drobnych bóli i niedogodności wynikających z blokad w ciele. Połączenie fizycznego oddziaływania na ciało z aromaterapią i muzyką relaksacyjną powoduje, że masaż ten przynosi też ukojenie psychiczne.

Prawidłowo przeprowadzony masaż balijski może zlikwidować bóle mięśni, kręgosłupa, barków i szyi.

Intensywny ale relaksujący

W przeciwieństwie do klasycznego masażu relaksującego w masażu balijskim działa się bardzo intensywnie na konkretne części ciała. Oprócz głębokiego ucisku akupresurowego masażysta gładzi, opukuje i rozciera skórę. Wszystkie te zabiegi wpływają na dokładne rozluźnienie mięśni, stymulują układ krwionośny i limfatyczny, zmniejszenie stresu oraz poprawę przepływu energii. Po takiej sesji klient czuje się zrelaksowany, lepiej śpi i poprawia się jego stan psychiczny.

Uroda i równowaga

Głębokie działanie masażu nie oznacza, że nie wpływa on również na skórę. Dzięki poprawie krążenia skóra jest zregenerowana, nawilżona i wygląda po prostu zdrowo. Masaż balijki zapewnia dobry wygląd i dobre samopoczucie.

Podziel się:

Zobacz też:

Masaż relaksacyjny Łódź

Jednym z dobrych sposobów ucieczki od codziennego stresu i uodpornienia się na atakujące nas bodźce jest masaż relaksacyjny – teraz dostępny w centrum Łodzi. Zapraszam

Masaż centrum Łódź

Jeżeli szukasz relaksu lub chcesz podarować odrobinę luksusu swojemu ciału, to zapraszam na masaż w centrum Łodzi. Wykonujemy masaże orientalne różnego rodzaju oraz masaże relaksacyjne.

Masaż balijski

W tym masażu wykorzystuje się różne techniki w celu poprawy przepływu energii Chi. Podobnie jak inne masaże orientalne masaż balijski jest zorientowany na holistyczne utrzymanie